Twilight Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Turkey

Twilight'la ilgili herşey...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

benden size eminem

3 posters
YazarMesaj
Pesimist
Twilight Hayranı!
Twilight Hayranı!
Pesimist

Favori Cullen Karakteri : benden size eminem Carlisle_cullen

benden size eminem Empty
MesajKonu: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 1:24 am

baktım adminim hep yabancı oyuncu tanıtmış bende bi katkıda bulunmak istedim tabii kendimce:Doyunculukla ne alakası var diyorsanız bilirsiniz o da 8 Mil de oynamıştı

işte size eminem

hayatı;

Gerçek adı Marshall Mathers olan Eminem, 17 Ekim 1972’de ABD’nin Kansas City eyaletinde dünyaya geldi. Fakir bir çocukluk geçiren Eminem, 12 yaşındayken annesi ile Detroit'in doğusuna taşındı. İki-üç ayda bir okul değiştirmek zorunda kalması ona arkadaş edinmek, beladan uzak durmak ve mezun olmak konularında büyük zorluklar çıkarıyordu. Tüm bunlara karşılık, rap Eminem'in tesellisi oldu. Daha sonrasında okulu bırakmasına ve bir çok asgari ücretli full-time işte çalışmasına rağmen, müzikal anlayışı hiç değişmedi.

14 yaşında sahneye çıkmaya başladı ve Motor City ikilisi Soul Intent'in bir üyesi olarak ün saldı. İlk solo albümünü 1996'da bağımsız plak şirketi Infinite'den çıkardı. Eminem ilk albümü hakkında "Infinite benim için rap stilimin nasıl olacağını, kendimi nasıl sunacağımı belirlememe yarayan bir albümdü" şeklinde konuşuyor. Infinite'e gelen tepkilerden büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Eminem, daha sonra “Slim Shady EP” adını alacak albüm üzerinde çalışmaya başladı. Yerel müzik endüstrisindeki kişilikler ve hayatın içindeki sahtekarlıklar hakkında bir çok yıkıcı söz ürettikten sonra hip-hop'un zor beğenen alemine girmesini sağlayacak müziğe ulaştı.

O günler için Eminem "Kaybedecek hiç bir şeyim yoktu; fakat bir şeyler kazanabilirdim," şeklinde konuşuyor. "Kendim için bir albüm yaparsam ve benim hoşuma giderse başarırdım. Eğer yapamazsam, prodüktörler yapmaya çalıştığımız tüm rap olayından vazgeçeceklerdi. Ben de duymak istediğim bir şeyler yaptım. The Slim Shady EP'de benim hakkında kötü konuşan herkese cevap verdim."

Artık albümleri hip hop dünyasında bomba etkisi yaratmıştı. Eminem'in sadece kendine özgü rap stil değil, derisinin rengi de ilgi çekmişti; artık o rap müziğin 'yeni beyaz' umuduydu. 1997'de Los Angeles'te düzenlenen Rap Olimpiyatları'nda ikinci sırayı aldı. Bir efsaneye göre, Dr. Dre Eminem'in demo kasetini, Interscope plak şirketin sahibi Jimmy Iovine'in garajında yerde bulmuş ve dinledikten sonra çok etkilenmiş. Ancak Dre; Eminem 1997'de Los Angeles'ta düzenlenen Rap Olimpiyatları'nda ikinci olana dek onunla anlaşma yapmadı.

Slim Shady albümü 1999'da "My name Is" parçasının yarattığı büyük gürültü eşliğinde piyasaya çıktı. Albüm bir yıl içinde üç kez platin plak kazandı. Eminem bu albümüyle bir yandan büyük bir başarı elde ederken, bir yandan da çok sert eleştirilere maruz kaldı. Şarkı sözlerindeki ve konserlerindeki küstah tavrı, başta ailesi olmak üzere birçok kişiyi rahatsız etti. 2000’in yazında çıkan "The Marshall Mathers LP", Eminem'in hem ününü, hem aldığı tepkileri perçinledi. Özellikle eşcinsellerin büyük öfkesini çeken bu albüm, iki haftada iki milyon satarak tarihin en hızlı satan rap albümü unvanını kazandı.

Eminem, 2002 yılının Haziran ayında dördüncü albümü “Eminem Show”u piyasaya sürdü. 1999'da en iyi solo rap dalında ve en iyi rap albümü dalında iki Grammy ödülü kazandı. 2001’de buna üç Grammy daha ekledi. Eminem, BBC'ye verdiği demeçte, "son yıllarda çok tükendiğini, artık daha sakin işler yapma zamanının geldiğini" belirtti. Ünlü şarkıcı, "Hep ön planda olmak istemiyorum. Yapımcı olarak isim yapmak ve arkama yaslanmak istiyorum" diye konuştu.

Çevirdiği "8 Mil" filminde kendi hayatını oynamasına ve filmin başarılı olmasına rağmen, oyunculuktan zevk almadığını söyleyen Eminem, başkasının koyduğu kurallara uymak zorunda kaldığını söyledi ve film setini hapishaneye benzetti. Ünlü rapçi,“8 Mile” filmi için yapılan 'Lose Yourself' şarkısıyla, 2003 yılında gerçekleştirilen 75. Akademi Ödüllerinde 'En İyi Şarkı' Oscarının sahibi oldu

müzik kariyeri;

1996 yılında gayet bağımsız bir plak şirketi olan FBT’den “Infinite” adındaki ilk albümü sayılabilecek kaydını piyasaya süren Eminem, bu albümüyle müzik dünyasına hızlı ama sessiz bir giriş yaptı. “Infinite”; gerçekten çok çiğ ve yapım açısından yetersiz bir albümdü, ama Eminem’in sahip olduğu tutkuyu ve ışığı parlak bir şekide yansıtıyordu. Abartılı şarkı söyleyişi, şiddet içerikli sözleri ve özellikle derisinin “beyaz” oluşu nedeniyle hemen dikkatleri üzerine çeken Eminem’in bu demosunu şans eseri dinleyen rap gurusu Dr. Dre; 1997 yılında düzenlenen Rap Olimpiyatları sırasında MC savaşı kategorisinde ikinci olan Eminem’le anlaşma imzaladı. Bu imza, Mathers’in kariyerinde bir dönüm noktası oldu ve ünlü rapçi birkaç sene sonra, büyük yankı uyandıracak albümü “Slim Shady”yi yayınladı.

Albüm, MTV ve Eminem’in sansasyonal kişiliği ve karıştığı olaylar sonucu öyle bir patladı ki, bol eleştrinin yanında bir o kadar da ödül ve hayran kitlesi edindi. Bu albümdeki şarkı sözleri, saldırgan davranışları ve katıldığı TV ve radyo programlarındaki provakatif davranışlarıyla Eminem sadece hip-hop dünyasına değil, şov dünyasının tamamına damgasını vurdu. Özellike “My name is…” ve “Just Don’t Give a F*” gibi şarkıların Bill Clinton’dan Marilyn Manson’a birçok ünlü isimle dalga geçtiği video klipleri olay oldu ancak albüm tüm olumsuz eleştirilere rağmen Amerika’da en çok satanlar listesinde iki numaraya kadar çıkmayı başardı.

Bu başarı sonunda Eminem, Missy Eliot’dan Dido’ya pekçok isimle ortak çalışmalar yapma imkanı buldu. Albümün hızlı başarısı unutulmadan, kısa bir süre içinde Eminem; yeni albümü “Marshall Mathers”ı yayınladı. Piyasaya sürüldüğü gün listelere bir numaradan giren çalışma, deyim yerindeyse “Slim Shady”‘nin başarısını ikiye katlayarak, Eminem’i bir pop yıldızı haline getirdi ve 2Pac’ten, Snoop Doggy Dog’dan beri, en başarılı ve en çok satan rap şarkıcısı ilan etti. Hakkındaki tüm olumsuz eleştirilere, hukuki davalara ve ailesiyle arasındaki sorunlara rağmen Eminem; kendisini bir numaraya oturtan bu albümle, 2000 yılı Grammy’lerindeki en başarılı şarkıcı olma ve eski grubu D12 ile birlikte bir albüm yapma şansını elde etti.

Sonraki 2 yıl da Eminem için pek farklı geçmedi. Yeni albüm yapmamasına rağmen, yer aldığı projeler, röpörtajları ve skandallarla dolu özel hayatıyla sürekli gündemde kalan bu haşarı çocuk, son olarak, yeni şarkılarını “The Eminem Show” adı altında dinleyicileriyle buluşturdu.

discografi;

The Slim Shady LP Album

-My Name İs -Guilty Conscience -As The World Turns

The Marshall Mathers LP Album(Bu Albüm Eminem'in En iyi Albümüdür)

-Stan(Featuring Dido: Dünyanın En İyi Rap SArkıları Sıralamasında 45. sıradadır) -The Way I Am -The Real Slim Shady -I'm Back -B*tch Please 2 -Under The Influence -Criminal -Kim

The Eminem Show Album

-Cleanin' Out My Closet -Without Me -Sing For The Moment -Superman -Hailie's Song -'Till I Collapse

Encore Album

-Never Enough -Like Toy Soldiers -Mosh(Bush ve Savasa Karsı Sarkısı) -Puke -Rain Man(Gaylere Diss) -Just Lose It -Ass Like That -Mockingbird

Curtain Call:The Hits Album

-FACK -Shake That -When I'm Gone

Eminem Presents : The Re-Up Album

-You Don't Know

8 Mile Soundtrack

-Lose Yourself -8 Mile Road -Wanksta (50 Cent)

filmografi;

Da Hip Hop Witch (2000)

The Wash (2001)

8 Mile (2002)

Have Gun - Will Travel (2010)
Pesimist
Twilight Hayranı!
Twilight Hayranı!
Pesimist

benden size eminem Empty
MesajKonu: Geri: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 1:28 am

benden size eminem Eminem02wf3
işte bu da bir resmi
Dawn=)
Admin
Dawn=)

Favori Cullen Karakteri : benden size eminem 250px-EdwardCullen

benden size eminem Empty
MesajKonu: Geri: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 9:14 am

saol Very Happy
http://twilight-vampire.forummum.com
Pesimist
Twilight Hayranı!
Twilight Hayranı!
Pesimist

benden size eminem Empty
MesajKonu: Geri: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 7:22 pm

Very Happyönemli deil:D
~ Bells *
Twilight Hayranı!
Twilight Hayranı!
~ Bells *

Favori Cullen Karakteri : benden size eminem Alice_cullen

benden size eminem Empty
MesajKonu: Geri: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimeCuma Nis. 03, 2009 10:11 pm

sağol canım Very Happy
Pesimist
Twilight Hayranı!
Twilight Hayranı!
Pesimist

benden size eminem Empty
MesajKonu: Geri: benden size eminem   benden size eminem Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 4:58 pm

ö.deil:D

paylaşmak görevimiz

durmak yok
paylaşıma devam

benden size eminem
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Arkadaşlar size zor ama bir o kadar da kolay bir sorum var
» İşte size bir pesimist icadı oyun daha